понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Љубов и секс

Жените откриле кои два збора најмногу ги возбудуваат: Искористете ги уште вечерва

Жените откриле кои два збора најмногу ги возбудуваат: Искористете ги уште вечерва

Мажите не можат да поверуваат дека толку едноставна реченица ги возбудува жените. Верувале или не, кога мажот користи доминантно секси фрази, жените веднаш паѓаат на колена. Жените открија кои зборови што ги изговара посилниот пол ги возбудуваат.

Познато е дека дамите се топат кога ќе ги повлечете блиску до себе. Затоа не е нелогично што следните зборови се окарактеризирани како најсекси кога станува збор за “валканите разговори“.

Една жена на Твитер потврдила дека најмногу ја возбудува кога нејзиниот партнер ќе и каже дојди ваму.

Таа всушност ја започнала полемиката на друштвената мрежа за тоа дали е единствената жена која се возбудува на оваа фраза.

 

На крајот се утврдило дека не е така. Секако дека не е. Нејзината објава за неколку дена имала 117.000 лајкови и 21.000 ретвитови.

Многу жени се вклучиле во разговорот и потврдиле дека целосно “полудуваат“ кога нивниот маж ќе ги повлече и ќе им каже „дојди ваму“.

„Делува толку едноставно и невино, а всушност е заповеднички и посесивно“ – додала некоја корисничка на Твитер.

„Најсекси фраза“ – напишала друга корисничка на Твитер.

„Баш е жешко кога момчето ќе го направи тој израз на лицето и ќе ги изговори тие два збора. Обожавам сè, од погледот до грубиот допир кој ја следи ситуацијата“ – напишала некоја трета дама.

Дури и мажите реагирале на овој твит.

„Значи сакате да ве третираме како кучиња?“ – прашал некој маж.

 

„Тоа ѝ годи на мојата девојка иако вели дека тоа го правам затоа што сум мрзелив“ – изјавил некој друг маж.

Секако дека жените сакаат мала доза на грубост во однесувањето на мажите кога ги повикуваат своите девојки на секс и тоа е јасно како ден. Сè што треба да направите е уште вечерва да ја искористите оваа фраза – „дојди ваму“.

Коронавирус