сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Љубов и секс

Вљубеноста се крие во очите (ВИДЕО)

Вљубеноста се крие во очите (ВИДЕО)

Според една љубовна формула се потврдило дека гледањето во очи со личноста која ви се допаѓа може да доведе до вљубување.

Тоа се покажало и реално успешно во пракса, кога биле споени неколку парови од тотални страници до луѓе кои се во брак неколку или многу години и им била дадена задача четири минути да се гледаат очи в очи.

Учествувале шест парови на кои почетно им била чудна или смешна целата ситуација, дури и невозможна.

Но за брзо време се потсетиле на убавите чувства кои ги подзаборавиле или занемариле.

Коронавирус