недела, 27. септември 2020. Вести денес: 65
home Љубов и секс

Ви здодеаја истите секс пози? Пробајте ја оваа – се вика “Discovery channel”

Ви здодеаја истите секс пози? Пробајте ја оваа – се вика “Discovery channel”

Ви здодеаја истите пози во сексот? Нема потреба за грижи затоа што доволно е само малку фантазија за повторно да го разгорите “огнот“ во кревет.

Дали некогаш сте чуле за позата “Discovery Channel”? Британската фирма “Ann Summers“ која продава секси долна облека и играчки за секс, тврди дека тоа е поза која ќе ја стимулира Г-точката кај жените.

Не само што дава подлабока пенетриција туку и овозможува дополнително ниво на задоволство, пренесуваат од “Daily Star“.\

Позицијата, како што може да се види од илустрацијата на фотографијата, е многу слична на позата “doggy style“.

Од британксата фирма велат дека оваа поза ја менува пенетрицијата и на вашата партнерка ќе ѝ ги погоди сите вистински места.

„Откривање на нови пози во спалната соба може да биде неверојатен начин малку да го смените светот па дури и да додадете малку “зачин“ во врската кој ќе ви даде задоволство кaкво што претходно не сте доживеале“ – вели Лаура Витакер од фирмата.

 

Коронавирус