сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Љубов и секс

Ваков вид с*кс секогаш треба да избегнувате затоа што подоцна ќе се чувствувате лошо како никогаш досега

Ваков вид с*кс секогаш треба да избегнувате затоа што подоцна ќе се чувствувате лошо како никогаш досега

Понекогаш наместо исполнетост и задоволство по сексот може да се почувствуваме разочарано и истоштено. За да не се најдете во некоја слична ситуација прочитајте кои се трите основни правила кога треба да избегнувате секс.

Присилен секс

Доколку имате секс само за да ја исполните желбата на вашиот партнер или пак да ја завршите вашата брачна должност, тоа е целосно погрешен пристап поради кој сексот нема да биде уживање. Слободно кажете дека не сте расположени и не се чувствувате дека треба да имате секс. Ќе дојде моментот кога ќе бидете подготвени да започнете со акција. Од друга страна пак, брзиот секс е идеален за моментите на страст, но никако во моментите кога треба да го направите тоа, а вие не сакате.

Секс во моментот кога сакате да правите нешто друго

Кога не сте сконцентрирани на задоволството, веќе мислите ви се упатени некаде на друго место, тогаш избегнувајте таков секс. Доколку имате грижи или пак некои други работи ви се вртат во главата тогаш подобро не почнувајте со сексуалниот однос затоа што вашите чувства и мозокот во тој момент не се на иста бранова должина па затоа задоволството ќе изостане.

Секс со погрешна личност

Доколку не сте во врска и барате авантура тогаш не земајте го сексот “здраво за готово“. Кога ќе се најдете во таква ситуација прво размислете дали сакате таа жешка ноќ следното утро да ја избришете од вашите сеќавања. Таков секс често се случува кога сте под дејство на алкохол. Доколку сте заинтересирани за некој “странец“ во ноќна авантура, тогаш добро размислете дали е добро тоа што планирате да го направите.

Коронавирус