вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 103
home Љубов и секс

Тврди дека е растурач на бракови и открива: „Ова се знаците дека мажот ве изневерува“

Тврди дека е растурач на бракови и открива: „Ова се знаците дека мажот ве изневерува“

Ејми Купс (32), самопрогласена „уништувачка на бракови“ која сака да им биде љубовница на оженетите мажи, ги сподели своите врвни совети за забележување знаци дека вашиот партнер ве изневерува.

Таа се смета себеси и за експерт за изневерување и вонбрачни афери, откако се развела од поранешниот сопруг кој ја изневерувал, пишува The Sun.

„Никој никогаш не сака да мисли дека момчето или сопругот ги изневерува, но може да има многу суптилни знаци кои инаку никогаш не би ги забележале. Исто така, женската интуиција е најмоќната алатка во вашиот арсенал, ако се сомневате дека нешто се случува, следете ја вашата интуиција. Шансите се дека сте во право и тој нешто крие“, објасни Ејми, споделувајќи ги најголемите знаци и промени на кои треба да внимавате.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy Kupps (@amy.kupps93)

Премногу добро однесување

Ако вашиот партнер почне да биде пољубезен од вообичаено, тоа може да биде знак дека нема ништо добро.

„Постојат очигледни начини како да се биде премногу пријатен, особено ако не е инаку внимателен. Нешто друго е да почне да ви купува случајни подароци што вообичаено не го прави, како што се цвеќиња или накит. Тоа е голем показател за мене “, објасни Ејми.

Ако почнат да забораваат

Дали слушаат со едно уво кога зборуваш? Дали забораваат да ги направат важните работи што ги ветиле? Ова може да биде многу лош знак.

Ејми објасни: „Мислам дека многу луѓе занемаруваат кога нивните други половини одеднаш ќе заборават. Тоа обично значи дека нивниот ум е на друго место и дека ја немате нивната целосна концентрација“.

Повеќе тушеви, повеќе афери

Козметичките рутини може да се променат, но ако забележите дека вашиот партнер почесто се тушира ​​или постојано користи афтер шејв лосион или парфем, бидете внимателни.

„Дали се тушира повеќе од вообичаено? Одеднаш користи крем за после бричење и се грижи за својата коса? За мене, тоа е голема причина за загриженост. Мора да се запрашате зошто толку многу се капе и дали сакате да се ослободи од непријатните мириси како женскиот „мирис“ или парфем“, тврди таа.

Нивниот стил се менува

Ако вашиот партнер се промени или почне да вложува повеќе напор за вашиот целокупен изглед, можеби има причина. Ова е уште поголем знак ако се работни денови и ако спомнат дека имаат нов колега. Ејми вели дека треба да се запрашате за кого се дотеруваат и зошто одеднаш толку многу се грижат за изгледот.

Криење мобилни телефони

Дали внимателно го чуваат телефонот? Одеднаш го земаат со себе кога и да излезат од собата?

„Ако вашата друга половина почне да оди секаде со мобилен телефон, станува чудно ако го допре и секогаш го остава екранот надолу, ова е голем знак дека тие изневеруваат. Што гледаат тие што не сакаат да го видите?, заклучила Ејми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy Kupps (@amy.kupps93)

Коронавирус