вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 94
home Љубов и секс

Три работи што мажот СЕКОГАШ ги памети кај жената која ја САКА

Три работи што мажот СЕКОГАШ ги памети кај жената која ја САКА

Овие работи оставаат трага во неговото срце засекогаш.

Иако мислите дека изгледот или мирисот е она што мажите секогаш го паметат кај жените што ги сакале, се лажете.

Психолозите дошле до заклучок дека мажот најпрво ги забележува следните три особини кај жената која го привлекува неговото внимание и која одбележала период од неговиот живот, кои најдолго ги памети:

Оптимизам

Жените оптимисти се исклучително привлечни за мажите бидејќи зрачат со посебна енергија, бидејќи секој сака да биде во добро и позитивно друштво. Оптимизмот кај жената е она што често ги привлекува мажите и остава длабока трага.

Самодоверба

Докажано е дека жените кои веруваат во себе се попривлечни дури и од најголемите убавици. Самодовербата отвора врати на многу полиња од животот, но и во љубовта. Непобедливата доверба на жената во сопствената привлечност се пренесува на потсвесно ниво на мажот, па таквата жена долго се памети.

Смеа

Смеата што доаѓа од срце, како и добрината никогаш нема да престанат да бидат привлечни. Кога мажот во морето од мрачни лица ќе најде насмеано, насмевка ќе се појави и на неговото лице. Затоа жените со искрена насмевка остануваат долго во меморијата.

Коронавирус