четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 95
home Љубов и секс

Три пози во с*ксот кои мажите ги мразат

Три пози во с*ксот кои мажите ги мразат

Иако сте убедени дека мажите сакаат сè што е поврзано со сексот и перверзните мисли и активности, се лажете.

Има пози кои мажите ги избегнуваат, но никогаш нема да ви објаснат зошто. Во едно истражување е објавено дека дури околу 37 проценти од мажите не ја пробале позата која не им се допаѓа.

Првата поза која мажите ја мразат е кога се наоѓате во стоечка позиција, а најчестите објаснувања се: „И двајцата сме ниски, заради тоа не можеме да најдеме добар агол за да уживаме“.

Втора на листата е позата 69. Но, најомразена е позата обратна каубојка.

Сексот е многу поубав и повозбудлив кога и двете страни уживаат во него. Разговарајте со партнерот за позите кои најмногу сакаат да ги пробате.

Најомилените пози се „doggy“ и мисионерската.

Локални избори 2021