среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 93
Во живо

Изјава на Мицкоски и Папазов

home Љубов и секс

ТЕСТ: Oдберете само едно срце и откријте какви сте во љубовта

ТЕСТ: Oдберете само едно срце и откријте какви сте во љубовта

Уживајте во овој забавен визуелен тест, затоа што ќе ви помогне да дознаете колку сте романтични кога станува збор за врските.

Погледнете ја фотографијата и одберете едно срце.

Првото срце

Вие сте смирени во љубовта!

Вие ги смирувате луѓето околу вас. Најважни ви се довербата и верноста, а потребно ви е подолго време за да се приврзете за нови луѓе. Но, кога еднаш ќе го дадете вашето срце некому, вие сте неверојатно лојални и посветени на таа личност.

Второто срце

Вие сте таинствени во љубовта!

Вие сте страстни и привлечни, но ретко ја откривате својата вистинска природа. Вие сте мистериозни, никогаш не откривате премногу. На тој начин се заштитувате од оние кои сакаат да ве повредат. Но, на луѓето никогаш не им е доста од таинствениот шарм.

Третото срце

Вие безусловно љубите!

Вие копнеете за некој кој ќе биде најблиску до вашиот идеал, сакате да имате врска слична на оние од романтичните приказни. Ноќ исполнета со цвеќе, свеќи и гледање во очи. Тоа за вас е задолжително! Вие многу давате, но ја очекувате истата безусловна љубов за возврат и често го добивате тоа.

Четвртото срце

Вие сте страсни во љубовта!

Вие живеете физички и сексуално богат живот и вие сте личноста која секогаш ја зачинува врската со нови работи. Имате силна енергија и секогаш имате контрола, а тоа е она што вашите партнери најмногу го сакаат кај вас!

Локални избори 2021