вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Љубов и секс

Татко за пример: Направил мотор за „социјално дистанцирање“ за да ја носи ќерката на училиште

Татко за пример: Направил мотор за „социјално дистанцирање“ за да ја носи ќерката на училиште

Таткото, Парт Саха од Агарале, кој работи и како механичар направил мотор, кој овозможува физичка дистанца, за да може да ја носи својата 8 – годишна ќерка на училиште, а истовремено да испрати порака за почитување на мерките за време на пандемијата.

Потребна му била една недела за да го дизајнира овој мотор, кој може да развие брзина до 40 километри на час. Моторот се полни 3 часа, а со едно полнење може да се поминат 80 километри,

Како изгледа ова иновативно возило, погледнете во видеото во продолжение: