четврток, 23. март 2023. Вести денес: 80
home Љубов и секс

Совети за заведување од 1938 година – Еве како некогаш жените наоѓале мажи

Совети за заведување од 1938 година – Еве како некогаш жените наоѓале мажи

Во доцните 30-ти години во Америка љубовните проблеми најчесто девојките ги решавале со водичот за излегување „Parejd“, односно со неговите совети како да „уловите“сопруг.

Магазинот тогаш остварувал голем профит, а еве дел од „најдобрите“ совети.

Немојте да сте пречувствителна и немојте да се обидувате да влијаете на неговите чувства и да се обидувате да извлечете од него нешто што не сака самиот да каже. Мажите не сакаат солзи, особено на јавни места.

Не го користи неговиот ретровизор за да ја поправиш шминката. На мажите тој им е потребен за да возат, а особено ги нервира што мора да се вртат за да видат дали има друго возило.

Немој да седиш во непримерни пози и никогаш, ама никогаш немој да изгледаш дека ти е досадно, дури и ако ти е. Биди секогаш расположена за сѐ, а доколку мора да џвакаш мастика, тоа прави го со затворена уста.

Облекувај се во својата спална соба, за да ја задржиш мистеријата. Биди подготвена кога ќе дојде, немој да дозволиш да те чека. Поздрави го со насмевка.

Мажите не сакаат кога ќе го позајмиш неговото марамче да го извалкаш со твојот кармин. Негрижливите жени не им се привлечни.

Не се обидувај да разговараш со него додека играте. Кога мажот сака да игра, сака само тоа да го прави.

Ако ти е потребен градник, обавезно носи го. Исто така обрни внимание хулахопките секогаш да ти бидат добро наместени.

Не покажувај премногу емоции во јавност. Секој отворен знак на љубов е непристоен, а него особено го срами и понижува.

Не го „замарај“ со разговор за својата облека и немој да се обидуваш да му го опишеш својот нов фустан. Мора да му ласкаш и со него да разговараш за теми кои на него му се интересни.

Немој да пиеш премногу алкохол. Мажите очекуваат да го задржиш своето достоинство цела вечер.

Не предизвикувај сомнеж разговарајќи со други мажи.

 

 

loading...