недела, 5. јули 2020. Вести денес: 115
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Љубов и секс

Сигурно ве интересира – што им се случило на жените кои консумирале вијагра?

Сигурно ве интересира – што им се случило на жените кои консумирале вијагра?

Кога вијаграта се појавила првпат во 1996-та година предизвикала големо внимание, а била славена како нешто што може да ви даде инстант ерекција и со што ќе може да имате однос во текот на целата вечер – малата сина таблета станала верен сојузник во многубројни спални соби.

И без оглед на тоа што била наменета само за мажи, значаен број жени ја пробале за да ги икусат нејзините магични влијанија. И додека некои биле воодушевени од наглиот пораст на сексуалната желба другите останале разочарани.

Повеќе од жените кои биле на возраст на возраст помеѓу 30 и 50 години имале проблем со нивното либидо па поради тоа не е ни чудно што и понежниот пол барал алтернатива за начин на зголемување на сексуалната желба.

Сите ние би сакале да постои некаква таблета која ги решава нашите проблеми затоа што така е наједноставно. Освен во овој случај.

Не постои апсолутно ниту еден доказ дека вијаграта делува и на жените. Што е најважно не е ни сигурно на тој начин да се експериментира со неа.

Вијаграта на жените не им се припишува поради тоа што никогаш не била тестирана на нив.

Доколку се обидете да испиете таква таблета, веројатно ќе завршите со зголемена телесна температура и силна главоболка, вртоглавица па можеби и дијареа.

Парламентарни избори 2020