вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Љубов и секс

Што ве прави добар љубовен партнер?

Што ве прави добар љубовен партнер?

Вечно прашање е: што го прави некој човек да биде совршен со врската и дали навистина сме добри во тоа што го правиме?

Значи, дали тоа се вештини на кои што би можеле малку да пoработите, дали тоа е заводлив поглед кој што кај вас можеби редовно изостанува, говор на тело кој што е стерилен или пак постојана напнатост која што не ви дозволува да се препуштите на нешто – најдобро сами ќе си знаете.

Експертите велат дека интимниот однос претежно се наоѓа во нашата глава, а за истиот да биде добар и како што треба – најважна е хемијата помеѓу двајца луѓе, но и овие десет квалитети…

1. Сакате да учите нови работи.

2. Авантуристи сте и страствени.

3. Покрај вас вашиот партнер постојано се чувствува привлечно.

4. Самоуверени сте и не се плашите да ја покажете и вашата нежна страна.

5. Секогаш сте расположени и сакате да експериментирате.

6. Зборувате за вашите потреби и го слушате партнерот (што би сакал тој од вас).

7. Секогаш одвојувате време и не брзате.

8. Уживате во давањето задоволство – еднакво како и кога го добивате од вашиот партнер.

9. Давате поддршка и не осудувате.

10. Целосно сте присутни во моментите и уживате во нив.

Поседувате ли некоја од овие карактеристики?

Коронавирус