сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 62
home Љубов и секс

ШТО МИСЛИТЕ ВИЕ? Овие три пози најмногу ќе ги разочараат жените!

ШТО МИСЛИТЕ ВИЕ? Овие три пози најмногу ќе ги разочараат жените!

Некои пози во сексот се премногу „гласни“ и во никој случај не заслужуваат да се зборува толку многу. Експерт за врски и секс од Америка откри кои три пози се најлоши за жените.

Д-р Емили Морс (50) од Мичиген, сподели на Инстаграм три пози за кои смета дека се многу полоши отколку што се зборува – особено за жените.

-Постојат некои сексуални активности кои звучат многу позабавно отколку што навистина се. Секако, тие можат да изгледаат добро во порно филмовите, но во реалниот живот тоа никако не е случај. Добриот секс е оној во кој се чувствувате добро, не само оној што изгледа добро. Сексуални сценарија кои во теорија изгледаат забавно, но во пракса се ужасни, особено за жените се: секс под туш, поза 69 и обратна каубојка – рече Морс.

Таа ги прашала своите придружници дали се согласуваат со нејзиното мислење и дали има некои други сексуални активности што би ги додале на списокот.

Некои коментираат дека сексот на плажа е прилично ужасен, додека други го велат истото за сексот во базен или џакузи. Еден додаде дека е најлошо за него кога некој сака да менува пози на секои 10 секунди.

Сепак, имаше и такви жени кои во никој случај не се согласуваа со Емили.

-Превртената каубојка е одлична за мене – искоментира една поза во која жената седи на мажот со грб свртена кон него, а друга додаде дека и се допаѓа позата 69, кога парот лежи еден врз друг и орално се задоволуваат , но и секс под туш, ако има доволно простор.