недела, 7. март 2021. Вести денес: 15
home Љубов и секс

Што мажите прво забележуваат кај жените во текот на сексот?

Што мажите прво забележуваат кај жените во текот на сексот?

Физичкиот изглед е подеднакво важен и за мажите и за жените, но во текот на водењето љубов мажите забележуваат работи кои не се многу поврзани со изгледот.

Овие три работи мажите секогаш ги забележуваат во текот на сексот.

  1. Преземање иницијатива

Повеќето мажи не се палат на пасивни жени. За нив е прилично интересно кога жената ја презема иницијативата и го одредува патот низ кој ќе се одвива љубовната игра во кревет.

  1. Вашите очи

Очите се огледало на душата, а во овој случај тоа е целосна вистина. Мажите во очите на жените забележуваат, поточно читаат дали сексот им е досаден, дали се возбудени и дали ги гледа или мижи и си замислува секс со некој друг.

  1. Секси долна облека

Мажите забележуваат дали жената планирала да води љубов таа вечер или не, преку изборот на долна облека. Но, дури и кога жената не носи секси долна облека или не е депилирана, не значи дека помалку ќе биде возбуден и расположен за акција.

 

Коронавирус