петок, 29. јули 2022. Вести денес: 82
home Љубов и секс

Секс видеа, врзување на очите: Листа на топ секс желби на мажите и жените

Секс видеа, врзување на очите: Листа на топ секс желби на мажите и жените

Што мислите ако си направите листи со секс желби со партнерот? Дали ќе ви се поклопат желбите?

Можеби звучи чудно, но многу луѓе во главата имаат листа со секс авантури кои сакаат да ги пробаат до крајот на животот.

Некои сметаат дека добар живот не може да биде живот без многу оргазми.

Според едно неодамнешно истражување направено на 2.000 возрасни Американци од брендот Pjur откри дека 64% од луѓето си имаат листи на секс работи кои сакаат да ги направат до крајот на животот.

Топ листата на жените:

Користење на секс играчка
Секс во вода
Секс во автомобил
Секс со игра на улоги
Секс со врзување
Користење на маски за очи
Користење на лисици
Користење лубрикант со вкус
Секс преку телефон
Секси фотосесија

 

Топ листа на мажите:

Секс во автомобил
Секс во вода
Анален секс
Секс за една ноќ
Користење на секс играчка
Секс во тројка
Секс преку телефон
Користење храна при секс
Снимање секс видео
Секс со игра на улоги

Коронавирус