сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 25
home Љубов и секс

Секоја петта жена има односи со бившиот

Секоја петта жена има односи со бившиот

Ако сè уште не сте го заборавиле поранешниот партнер, има многу причини поради кои ќе посакате да му се вратите: љубоморни сте на неговата нова девојка, сакате да се одмаздите, го посакувате, се чувствувате виновна, ви недостасува.

Сексот со поранешниот партнер може да биде врвно задоволство. Ќе се запрашате дали се сеќавате на моментите кога сте воделе љубов, дали сè уште го посакувате, дали сакате да му покажете што губи…

Како луѓето гледаат на овој вид секс?

Истражувањата покажуваат дека секоја петта жена има секс со бившиот партнер. Некои водат љубов со поранешниот партнер дури иако се во нова врска. Други го сметаат сексот со бившиот како слабост. Други сметаат дека е сосема нормално понекогаш да имаат секс, сепак останале „пријатели“.

Не постои правилно или погрешно однесување. Самите треба да разјасните што значи сексот со бившиот- дали ќе биде само секс или го сакате назад? Дали овој вид на секс е пречка за да продолжите понатаму, е прашањето кое треба да си го одговорите.

Доколку веќе сте во врска, запрашајте се како ќе се чувствува вашиот партнер доколку дознае дека се гледате со бившиот и дали ќе го повредите.

Локални избори 2021