четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Љубов и секс

Седум работи за сексот кои секоја жена треба да ги знае пред 30-тата

Седум работи за сексот кои секоја жена треба да ги знае пред 30-тата

Повеќето дами признаваат дека откриле како изгледа фантастичен секс дури откако наполниле 30 години, а за тоа постои едноставно објаснување. Многу од нив после 30-тата ги отфрлаат срамежливоста, се запознаваат самите себе си и се опуштаат.

Барајте го она што го сакате

Мажите сеуште ја немаат совладано способноста да читаат мисли па затоа немојте од нив тоа да го очекувате. Затоа наместо да сте незадоволни со тоа шоо се случува под јорганот, кажете му на партнерот што сакате, што ве возбудува и за што мечтаете.

Извиците се пожелни

Вашето стенкање и испуштањето воздишки како и вербалното изразување на задоволствата додатно ќе ги распламтат страстите.

Мастурбацијата повеќе не е табу

Ниту пак е резервирана само за мажите. Опуштете се и запознајте го вашето тело. Воедно може и да се допирате додека тој ве гледа, ќе се изненадите колку е тоа возбудувачки.

Пробувајте нови работи

Рутината е супер. Додека не стане смртоносно досадна. Ако веќе знаете како ќе изгледа предиграта, а како завршетокот тогаш крајно време е да испробате нешто ново. Тоа не мора да биде нешто екстремно бидејќи дури и најмала промена може да ја пробуди заспаната заводничка во вас.

Сталното одбивање не е забавно

Во ред е да одбивате секс ако не сте расположани, но ако секогаш сте нерасположени тогаш треба да се запрашате зашто е тоа така. Освен тоа, изненадете го и направете го вие првиот чекор и предложете му водење љубов.

Почестете се со секси долна облека

Да, вие ќе се почестите, но во тоа сигурно ќе ужива и вашиот партнер

Не го одбивајте бидејќи не сте целосно мазна

Кратко и јасно – баш му е гајле што ви израснале неколку влакненца, немојте да бидете престроги кон себе.

Локални избори 2021