петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 108
home Љубов и секс

Седум парови ги откриле своите правила како никогаш да не згасне страста

Седум парови ги откриле своите правила како никогаш да не згасне страста

Знаете како се вели, „секое чудо за три дена“. Истото важи и кога се паровите и љубовта во прашање. Прочитајте до кои правила се придржуваат луѓето кои имаат неверојатен секс.

Пар 1: Нашето единствено правило е за време на сексот да бидеме потивки ако другите членови на семејството се во домот.

Пар 2: Не водиме љубов кога сопругата има менструација. Имав едно лошо искуство уште на факултет и едноставно тоа не можам да го поднесам. Уште едно правило до кое лично се придржувам е пред орален секс задолжително да се истуширам.

Пар 3: Правилото до кое слепо се придржуваме е комуникацијата. Ако на некој од нас нешто не му се допаѓа, не нѝ е непријатно или болно, го кажуваме тоа гласно и јасно. Дури и паровите кои долго се во врска не можат да си ги читаат мислите еден на друг.

Пар 4: Сопругот и јас имаме неколку правила: За време на сексот ги соблекуваме чорапите, гасиме светло и го исклучуваме телевизорот. Строго е забрането кревање на телефон за време на сексот.

Пар 5: Ако еден од нас е расположен за секс, а дргугиот не е, си даваме 24 часа за прилагодување и евентуален секс. Ако не дојде до него, мастурбацијата е дозвлена. Не затоа што таа инаку е забранета во нашата врска, туку затоа што постојано работиме на нашата поврзаност и сакаме да одржуваме редовни односи.

Пар 6: Социјалните мрежи се забранети 30 минути пред одење во кревет, бидејќи делуваат исклучително нестимулативно и контрапродуктивно.

Пар 7: Јас и сопругот правиме неделен план за да бидеме сигурни кога ќе имаме минимум 4 квалитетни сексуални односи. Тој планира два дена, а исто толку и јас. Притоа, секогаш се обидуваме да се изненадиме еден со друг со нови детали.

Коронавирус