понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 133
home Љубов и секс

Сака да го задоволувате преку пораки? Со овие трикови ќе го распаметите партнерот

Сака да го задоволувате преку пораки? Со овие трикови ќе го распаметите партнерот

Меѓу најомилените игри на паровите на почетокот на врската, телефонскиот секс секогаш бил на врвот на листата.

Како одминува времето, ние сè повеќе го занемаруваме и се посветуваме на „конкретното“ дејство.

Сепак, сексот преку телефон, особено ако сте разделени (поради карантин или работа) е идеален начин да ги запалите страстите помеѓу вас.

Мажите сакаат кога ќе им шепнете на увото преку телефон, и ако кажете дека носите само чипкасти гаќички и секси градник, ќе го полудите. Дури 85% од мажите сакаат жешки разговори со својата девојка преку мобилен, покажа истражувањето на магазинот „Космополитен“.

Ако ви е непријатно да зборувате „валкано“ во кревет, сепак ќе ви биде полесно да се опуштите преку телефон.

Можете да започнете со едноставно прашање како што е: Што носиш на себе?, А останатото време да се фокусирате на дишење и зборување. Откако ќе се опуштите, бидете што е можно повеќе речити и детално опишете му што „пропушта“.

Жешките шепотења се идеална можност да му опишете на вашиот партнер што би сакале во сексот, а кога ќе заврши разговорот, испратете му секс-порака или ММС. Не само што ќе разбудите страсти, туку тој сигурно нема да остане на работа подолго (ако не мора), а вие сепак ќе ја прекинете рутината и ќе ја направите врската отпорна на измама.

Откријте што всушност сака да прави во кревет

По телефонски секс, „вистинскиот“ што ќе го очекувате уште повеќе затоа што сте слушнале што вашиот партнер потајно сака и посакува. Сексот по телефон станува „прозорец“ во умот на вашиот партнер.

Мора да се чувствувате многу безбедно

Една од најважните работи е да и верувате на личноста со која имате секс преку телефон затоа што споделувате најинтимни фантазии. Ако се чувствувате несигурни, сè може да оди во погрешна насока.

Колку е подетален описот, толку е подобро – кажете се!

Кога станува збор за телефонски секс, треба да се фокусирате на деталите за да создадете најдобра можна слика во главата на вашиот партнер. Кажете точно каде и како сакате да го направите тоа, што носите, каде сте кога разговарате со него.

Се надеваме дека барем малку ја ско
коткавме вашата фантазија, а целата постапка завршете ја со своите фантазии. Ова е совршен начин да ги остварите.

ЕУРО 2020

Македонија