понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 119
home Љубов и секс

С*кс поза со која ќе го излудите

С*кс поза со која ќе го излудите

Мажите обично сакаат секс било која поза да е во прашање. Сепак, постои најпосакувана поза поради која тој сосема би полудел за вас.

Кучешки стил е дефинитивно поза која тие најмногу ја сакаат, но ретко кога жените уживаат во оваа поза. За да уживате и вие, но и тој, може да ви помогнат и други пози.

Нека вашиот партнер легне на грбот, а вие седнете на него свртени со грбот. Силно опфатете го со нозете, а  рацете ставете ги на креветот. Во оваа позиција можете да  контролирате колку длабоко ќе продре во вас, а оргазмот е загарантиран и за двајцата.

За да уживате во кучешкиот стил и вие наместо да ги раширите колената, соберете ги и цврсто стегнете. Така ќе го почувствувате својот партнер подобро, а и тој ќе може да ве стимулира со својата рака, бидејќи така ќе му овозможите подобар пристап.

 

Коронавирус