петок, 7. мај 2021. Вести денес: 165
home Љубов и секс

Прочитала пораки од телефонот на нејзиното момче и паднала во ОЧАЈ – тој од неа криел страшна вистина

Прочитала пораки од телефонот на нејзиното момче и паднала во ОЧАЈ – тој од неа криел страшна вистина

Едно девојче се пожалило во анонимно писмо до терапевтот, Дидре Сандерс, дека врската помеѓу неа и нејзиното момче одеднаш почнала да се распаѓа кога тие започнале да живеат заедно.

– Во текот на првата година од врската имавме одличен секс, но штом започнавме да живееме заедно, страста исчезна. Отпрвин, најдов изговори за него, бидејќи тој ја изгуби работата и беше депресивен, но потоа открив дека тој веќе не ме сака – таа ја започна својата исповед.

– Кога се всели кај мене, тој престана да иницира с*кс и постојано наоѓаше изговори. Тој немаше желба за секс и тоа му го припишував на неговата депресија, но тогаш стана сомнителен и решив да ѕирнам во неговиот мобилен телефон. Беше како да читам запис за дневник. Тој напиша дека повеќе не му се допаѓам и дека не е за заљубен во мене. Тој напиша дека не сака секс со мене, но дека сепак сака секс со други жени. Тој исто така напиша дека не се гледа со мене како го поминува остатокот од својот живот и дека ги мрази моите тетоважи, бојата на косата, па дури и моите нозе – рече таа, додавајќи дека нагласил дека таа е добра личност и дека тешко му е да ја прекине врската.

– Знам дека не смеев да гледам во неговиот телефон, но тоа што го прочитав ме скрши. Се чувствувам празно – заклучи девојчето.

Терапевтот и рекол дека проблемот воопшто не е во неа и дека треба да најде некој што ќе знае да ја цени.

Коронавирус