петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Љубов и секс

Пријателство или љубов – како да дознете дека некому се допаѓате?

Пријателство или љубов – како да дознете дека некому се допаѓате?

Една од најчестите грижи на жените (и мажите) е дали некоја личност има скриени симпатии кон нив.

За жал, поголемиот дел најчесто лошо проценуваат. Ова се знаците дека во неговите очи дефинитивно сте само пријателка :

  1. Речиси секогаш вие први се јавувате
  2. Кога иницира нешто, секогаш носи друг.
  3. Пред другите ве претставува како негова пријателка.
  4. Пред вас зборува за жените кои му се допаѓаат.
  5. Тој се обидува да ве поврзе со некои негови пријатели.
  6. Кога сте сами, никогаш не се обидува ништо.
  7. Отворено ви кажува дека не сте негов тип.
  8. Пред вас зборува за работи за кои никогаш не би зборувал пред девојка.
  9. Ве прашува кога ќе си најдете момче.

 

Коронавирус