недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 78
home Љубов и секс

По една ноќ помината заедно, девојката добила сертификат од момчето: Не знаеше како да реагира!

По една ноќ помината заедно, девојката добила сертификат од момчето: Не знаеше како да реагира!

Поделени се мислењата за сертификатот што едно момче и го дал на девојката со која е во врска, во која тој „и се заблагодарува за учеството во најдобрата интимна врска“. Многумина сметаа дека е смешно, а некои сметаат дека е навредливо.

Корисничката на Твитер, Ајрин, се шокирала кога нејзиното момче и подари сертификат за најдобро водење љубов во животот, веднаш по нивната врска.

Таа напиша дека нејзиниот партнер и дал „Сертификат за учество“ веднаш по водењето љубов во спалната соба.

Таа беше награден „со благодарност“ на 3 февруари 2021 година, а момчето дури го потпиша.

Важно е да учествувате, а не да победувате – беше уште еден смешен коментар.

Ќе го нарушам карантинот само за да се ракувам со овој човек – напиша еден млад човек, а друг додаде дека за да може човек да направи вакво нешто, мора да има голема самодоверба.

Сепак, сертификатот не ги насмеа сите – некои сметаа дека е примитивен и груб.Морам да признаам дека ова воопшто не ми се допаѓа. Ако мојот дечко ми дадеше вакво нешто, ќе раскинев со него – напиша една девојка.Целосно се согласувам – додаде друг корисник на Твитер.

Што мислите, дали е ова безопасна шега или ви се чини навредлива?

ЕУРО 2020

Македонија