сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 132
home Љубов и секс

Пет ветувања кои треба да си ги дадете за посреќен с*кс

Пет ветувања кои треба да си ги дадете за посреќен с*кс

Престанете да се преправате дека уживате во работи што навистина не ги уживате …

  1. Следниот пат кога ќе започнете предигра, слободно уживајте во тоа колку што сакате и ви треба. Освен ако не е брз секс, нема потреба да брзате. Дајте му на знаење колку уживате во предиграта, што ве води до одличен секс.
  2. Запомнете дека немате што да направите. Иако би било идеално да се има партнер кој има либидо идентично како вашето, вообичаено не е така. Ако вашиот партнер не ужива во сексот на секои неколку дена, имајте на ум дека е совршено добро, и навистина пожелно е работите да ги земете во свои раце. Никој нема да ви пречи да мастурбирате.
  3. Преземете контрола. Не, не зборуваме за лисици на рацете. Зборуваме за да се осигураме дека секој секс што го практикувате е безбеден. Ако користите кондоми, проверете дали секогаш имате пакетче со ва. Ако сте на пилула, поставете аларм на вашиот мобилен телефон што ќе ве потсетува секој ден да ја земете пилулата. Едноставно, внимавајте на вашето сексуално здравје исто како што се грижите за физичкото здравје.
  4. Престанете да глумите. Животот е премногу краток за да поминете во лош секс. И ако тој продолжи да живее во верба дека нешто ве возбудува (само затоа што воздивнувате), тој ќе продолжи да го прави она што не ве возбудува и да, ќе имате лош секс. Наместо тоа, му шепнете му каков оган имате и што сакате да пробате. Тој сигурно ќе прифати.
  5. Бидете авантуристи! Без оглед на кој начин ви одговара. Престанете да се плеткате со идеи како тројка секс ако знаете дека длабоко во внатрешноста навистина не сте привлечни од таа идеја. Бидете авантуристи на начинот на кој најдобро ве опишува вас!

 

Локални избори 2021