понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Љубов и секс

Пет работи кои жените ги обожуваат во сексот, но нема никогаш да ви ги признаат!

Пет работи кои жените ги обожуваат во сексот, но нема никогаш да ви ги признаат!

Во колку и современо време да живееме жените во светот се уште не сакаат да зборуват за позите во кои доживуваат најголемо задоволство, но…
Како што мажите сакаат да ги менуваат положбите при водење љубов така и жените уживаат во различните пози. Фантазиите на жените покриваат широк спектар на пози, но има една која секогаш ја вклучуваат од петте кои што ќе имате прилика да ги прочитате во денешната стадија на женските муабети. Еве во што најмногу уживаат жените…

1.Танц во крил
о
Повеќето жени сакаат да бидат над партнерот затоа што имаат чувство дека ја контролираат играта, а моќта е секогаш силен афродизијак. Одморот горе немора да се ограничува само на една поза. Некои жени сепак не го сакаат овој стил затоа што се чувствуваат премногу изложени за време на односот.

2. Мисионерска положба
Мисионерската положба дефинитивно е потценета. Ова за жените е една од најдобрите пози, а врвот, задоволството може да се доживее на бесконечно многу начини, без многу труд или акробации. Жените многу често сакаат да ја почувствуваат доминацијата на партнерот во сексот.

3. Секс на столче
Уште една омилена поза на жените. Значи, Вашата драга ќе седне на одредена површина која е на ниво на Вашиот струк што ќе Ви овозможи слободно движење. Колку нејзините нозе се пораширени, задоволството е поголемо, а посебно ако со нозете силно го стисне мажот ококу струкот. Оваа поза освен што можете да ја испробате на Вашето секојдневно столче, можете и на машината за перење алишта, на клавир на хауба на Вашиот автомобил.

4. Кучешки стил (Doggy style)
Иако ова можеби е изненадување, оваа положба на жените им е доста интересна и навистина во неа уживаат, посебно ако се во долга врска со партнерот, па му веруваат и добро го познаваат. Таканаречената кучешка поза не дава чувство на блискост туку повеќе чувство на чиста страст.

5. Лажица (Spoon) позиција
Оваа положба е популарна и кај двата пола. Мажот и жената лежат на страна поставени еден против друг, а неговите раце се обвиени околку нејзиното тело. Оваа положба е удобна и им овозможува на мажите милување на партнерката со прстите по целото тело што жените го обожаваат затоа што им дава чувство на блискост а не бара гимнастички потези.