вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 108
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Љубов и секс

Оживејте ја страста од почетокот на врската на седум лесни начини

Оживејте ја страста од почетокот на врската на седум лесни начини

Врска е нешто што треба да работите цело време и не е невообичаено да влезете во рутина по некое време наместо да уживате во тоа.

За да ги разбудите оние заборавени пеперутки во стомакот, направете се од себе и направете некои од овие седум работи што би можеле да ја вратат вашата долгогодишна врска од почеток, која сега ќе биде уште поинтензивна затоа што не се заснова на страст, туку на љубов.

  1. Заблагодарете се на партнерот за една работа секој ден
  2. Заземете негова страна кога нешто го мачи
  3. Купете нова долна облека
  4. Изгасете го мобилниот телефон
  5. Прашајте го како се чувствува
  6. Јадете на маса заедно
  7. Извршете некоја негова задача

извор: попара

Коронавирус