сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Љубов и секс

Овие работи жените ги прават по лош с*кс со својот партнер

Овие работи жените ги прават по лош с*кс со својот партнер

Како да ја задоволите жената? Прашање на секој еден маж, но сепак некои прашања немаат точен одговор кој што мажите сами можат да го дадат.

Секоја жена е посебна на свој начин, но сепак врз основа на некои анкети, истражувачите дошле до некои сознанија.

Ова воглавно се некои од работите кои што жените ги прават по лош секс со својот партнер:

Воздивнување

Кога жената изразено воздивнува во текот на сексот, тогаш треба да знаете дека работите течат во погрешен правец. Исто така треба да знаете дека тогаш кај нив во главата се одвива ”торнадо”, па подобро да ја прекинете сеансата отколку да се втурнете во целосен дебакл.

Самозадоволување

Доколку жената се самозадоволува, тогаш тоа е јасен знак дека нешто не сте направиле како што треба во текот на сексуалниот однос.

Разговор

Доколку жената по сексуалниот однос почне да разговара, тогаш тоа е знак дека не е изморена и дека ѝ е здодевно.

Долго останува во тоалетот

Доколку жената подолго време се задржи во тоалет по сексуалниот однос, тогаш исто така треба да знаете дека нешто не е во ред… Размислете што би можела да прави внатре.