четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 50
home Љубов и секс

Ова се најпопуларните афродизијаци на светот

Ова се најпопуларните афродизијаци на светот

Се чини дека од самиот почеток бараме совршен стимуланс. Пишувајќи го ова во 21 век, можеме со сигурност да кажеме – работите не се промениле многу!

На листата со природни афродизијаци и нема крај.

Нема ништо што луѓето не би го јаделе ако тоа им помогне да ги подобрат своите сексуални перформанси. И ако ги ставите сите овие состојки во кутија со ознака „афродизијак“, таа ќе се продаде пред да кажете секс. Тоа е едноставно начинот на кој функционираат луѓето. Всушност, ние не зборуваме многу за тоа, но сакаме да го сториме и сакаме да биде добро. LELO направи мало истражување и ги набројува кои афродизијаци ги користат луѓето ширум светот. Прочитајте во продолжение!

Камилица (Италија)
Авокадо (САД)
Аспарагус (Германија)
Мед (Франција)
Колбас Коризо (Шпанија)
Лосос (Скандинавија)
Естера (Англија)

Извор: vistina.com.mk

Коронавирус