сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 41
home Љубов и секс

Осум причини зошто мажите сакаат да ги набљудуваат жените додека доживуваат оргазам

Осум причини зошто мажите сакаат да ги набљудуваат жените додека доживуваат оргазам

Најважниот момент на женската страст е комплициран настан за кој е потребна псисхичка и телесна стимуалција. Едно истражување покажа дека мажите се многу задоволни доколку ја доведат жената до оргазам.

Женскиот оргазам е доказ за успех

Мажите се многу амбициозни, меѓутоа тие не сакаат да ги исполнат своите цели само на работа и во спортот, туку и во спалната соба сакаат да бидат успешни. Дури и ако веднаш после секс заспиете, ако Ве доведе до оргазам бидете сигурни дека се смета за најголемиот фраер.

Женскиот оргазам ја зајакнува поврзаноста

Кај женсиот оргазам мозокот се преплавува со хормонот окситоцин. Поради тоа жената веднаш се чувствува повеќе поврзана со партнерот и едноставно сè е феноменално! Доколку после секс се чувствува уморено и среќно легне на неговите гради – тоа е успех.

Со задоволство vе набљудува додека доживувате оргазам

Кога ќе се повлечете кон назад за време на достигнување на врвот, кога ќе ги гризнете усните и едноставно изгубите контрола – тоа му е неверојатно секси. Тогаш тој дефинитивно ужива во своето мало шоу.

Едноставно е импресиониран

За разлика од мажите, жените можат да доживеат повеќе оргазми. Бидејќи тој не може, тоа го прави љубопитен и Ве набљудува.

Гласното испуштање на звуци го возбудува

Кога сте гласни во негово друштво, тоа за него е поради 2 причини: Многу Ве налутил или Многу Ве усреќил. Логично е дека ова второто повеќе му се допаѓа.

Го радува тоа што ви се допаѓа тоа што го прави

Бидејќи не му пишувате рецензии после сексот, бара знак дека сте задоволни со неговата работа. И покрај тоа што сексот без оргазам може да биде одличен, Вашиот оргазам му е најсигурниот знак дека “својата работа” е добро одработена.

Сака да ве усреќи

Тој сака кога со мал подарок може да предизвика насмевка на Вашето лице, а оргазмот е дефинитивно поефтин и поефективен од цвеќе и накит.

Се вцрвенувате, а тоа е секси

Кога ќе достигнете врв во кревет, крвта брзо се проширува по Вашите вени, па може да се случи да се зацрвенете. Тој феномен се нарекува “секс флеш” и тоа на мажите им е многу секси.

Коронавирус