петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 117
home Љубов и секс

Осум нови возбудливи места за секс

Осум нови возбудливи места за секс

Зачинете го својот сексуален живот и израдувајте го партнерот.

Столица

Можеби на почетокот ќе ви биде неудобно, но штом ќе ја најдете згодната позиција, ќе сфатите зошто сексот на сртолица е поинтересен од креветот.

Када или туш кабина

Ова и бездруго е место каде сте без облека, па зошто не би биле голи со вашиот партнер заедно! Во зависност од каква када имате или каква туш кабина имате, ќе бидете лимитирани во поглед на позите, но сепак ќе уживате.

Под

Слично како кај креветот, но секако нешто ново што ќе ги запали страстите помеѓу вас.
Терпезариска маса
Не го планирајте сексот на маса, нека се случи спонтано. Исфрлете се што е на масата и уживајте во моментот.

Автомобил

Доколку немате гаража, пронајдете некое тајно место на кое никој нема да ве вознемирува и започнете ја играта. Можеби овој чин е помалку тунејџерски, но секако возбудува.
Од прозори до врати
Заборавете на досадениот секс на едно место. Играјте си и менувајте ги просториите, атмосферата и позите.

Таван
Овие простории се темни и страшни, што доведува до зголемено возбудување.

Машина за перење алишта
Машината која не работи и не некој посебен предизвик. Но доколку уклучите центрифуга, тоа потполно ги менува работите.

Коронавирус