петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 130
home Љубов и секс

Орално го задоволила своето момче, а потоа започнала да се гуши, но никогаш нема да претпоставите поради што – лекарите едвај ја спасиле

Орално го задоволила своето момче, а потоа започнала да се гуши, но никогаш нема да претпоставите поради што – лекарите едвај ја спасиле

Еден од најневеројатните случаи поврзани со водење љубов се случил неодамна во Шпанија кога една 31 годишна жена за малку ќе умрела по сексуалниот однос со својот партнер.

Откако имала секс оваа девојка со своето момче не можела да диши, почнала да повраќа и набргу паднала во анафилактичен шок. Итно била пренесена во болница каде и била дадена инјекција за да може повторно да диши.

Потоа докторите откриле дека девојката била алергична на пеницилин, а докторите биле збунети поради тоа што таа цело време тврдела дека не земала лекови.

И додека лекарите се сомневале цело време, приказната започнала да се расплетува…

Имено девојката за време на сексуалниот однос орално го задоволила своето момче и ја проголтала неговата сперма. По анализите докторите утврдиле дека нејзиниот партнер испил антибиотик пред да водат љубов и на тој начин таа стапила во контакт со пеницилинот што можел да биде фатален за неа.

Лекарите утврдиле дека нејзиното момче четири часа пред сексуалниот однос земало доза од лек чија главна состојка е амоксицилин-клавуланска киселина, еден вид форма на пеницилин поради воспаление на увото.

Откако лекарите биле во неверување од првиот ваков случај во нивната земја ги предупредија сите кој се алергични на пеницилин да користат кондом додека водат љубов со партнер кој земал лекови базирани на пеницилин.

Коронавирус