четврток, 5. август 2021. Вести денес: 138
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Љубов и секс

„Никогаш нема уклучено трепкач“: Ова се убедливо најбизарните причина за РАСКИНУВАЊЕ кои ќе ги слушнете!

„Никогаш нема уклучено трепкач“: Ова се убедливо најбизарните причина за РАСКИНУВАЊЕ кои ќе ги слушнете!

Состаноците и прошетките се неизоставен дел од секоја љубовна врска. Корисник на Редита ги праша другите корисници зошто ги прекинале врските или одбиле да и дадат уште една шанса на лицето со кое биле. Луѓето ја отворија душата и ги дадоа своите причини, од кои некои се засноваа на здравиот разум, а други беа едноставно премногу иритирачки. Еве неколку одговори:

1. “Таа не знаеше дека лисиците се вистински животни. Мислеше дека се работи за некои митски суштества што се појавуваат во филмовите”.

2. “Таа волонтираше во зоолошката градина. Кога децата и поставуваа прашања на кои не знаеше како одговор, таа само измислуваше нешто и лажеше. Бидејќи пораснав со сликовници за животни и Стив Ирвин, земам факти за животните“.

3. “Тој никогаш не ги враќање теговите на свое место. Никогаш нема да разберам во мојот живот зошто луѓето не ги ставаат теговите на свое место.”

4. „Никогаш не ги вклучуваше трепкачите. Никогаш“.

5. „Мајка ми престана да се гледа со момчето затоа што ги врзуваше и одврзуваше врвките на патиките во текот на целиот филм“.

6. “Отидов на неколку состаноци со момче кое ми се допаѓаше со месеци. Почнав да сфаќам дека тој не е најпаметен, но еден ден тој рече дека сака да гледа реклами на телевизија. Тоа беше тоа”.

7. “Таа никогаш не можеше да ја следи заплетата на кој било филм.” Кој е тој? Од каде потекнува тој? Зошто го прави ова? “, И така натаму, јас едноставно не можев да продолжам.”

8. „Таа одби да излезе со мене затоа што и е чудно што немам профил на Инстаграм“.

9. “Не можев да го гледам момчето откако брат ми ми рече дека изгледа исто како нашиот вујко. Не можев да преболам затоа што тој навистина изгледаше исто”.

10. „Кога сфатив дека тој мисли дека лимоните се всушност незрели портокали …“

Коронавирус