среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 156
home Љубов и секс

Не очекувајте да ви ги чита мислите: 5 начини на кои жените ја саботираат врската

Не очекувајте да ви ги чита мислите: 5 начини на кои жените ја саботираат врската

Иако припадничките на понежниот пол често се подготвени за своите грешки да го обвинат партнерот, пред тоа би требало да се соочат со своите мани.

За љубов, како и за расправија се потребни двајца, па затоа пред да обвините некој друг размислете дали и вие сте придонеле кон ситуацијата која ви пречи.

Ова се 5 најчести начини на кои жените ја саботираат врската во која се наоѓаат

Не се средувате толку често како порано

Љубоморни сте и му поставувате забрани

Не поминувате повеќе доволно време заедно

Се обидувате да го промените

Очекувате и тој да размислува како жена и да ви ги чита мислите

ЕУРО 2020

Македонија