среда, 26. февруари 2020. Вести денес: 158
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Љубов и секс

Науката објаснува: Како се заљубуваме?

Науката објаснува: Како се заљубуваме?

Дали ве има погодено стрелата на Купидон? Верувате дека тоа забрзано дишење и потење на дланките има врска со магијата на купидоновата стрела или сѐ може да се објасни со наука?

Кога се заљубуваме, во телото се случуваат хемиски промени кои резултираат со конкретни физички реакции. Погледнете го видеото за да дознаете зошто ви се заруменуваат образите и ви се потат дланките кога сте заљубени.

извор: kajgana.com