петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Љубов и секс

Најнепривлечна работа која ја правите додека водите љубов

Најнепривлечна работа која ја правите додека водите љубов

За сексот ќе слушнете различни искуства, па така секое истражување кое има за цел да ги зачини работите во спалната соба е многу корисно.

Концептот е многу едноставен: учесниците беа прашани кои работи најмногу им пречат додека водат љубов со партнерот, односно поради кои работи би го оцениле сексот како лош.

Верувале или не, најлошата работа според испитаниците е кога нивниот партнер зборува во текот на сексот.

Дури 82 отсто од учесниците во истражувањето оценија дека ова е најнепривлечната работа која може партнерот да ја направи во текот на сексот.

На второ место се наоѓа недоволна мотивираност и недостаток на страс со 74 проценти, а на трето место се наоѓа лошиот начин на бакнување со 63 проценти кај испитаниците.

Коронавирус