недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 50
home Љубов и секс

Моќна ерогена зона за која сигурно не сте знаеле: Еве каде мажите сакаат да ги “бакнувате“

Моќна ерогена зона за која сигурно не сте знаеле: Еве каде мажите сакаат да ги “бакнувате“

Секс терапевтот вели дека повремени изненадувања во креветот го зголемуваат возбудувањето и прават оргазмот да биде многу посилен.

Квалитетен секс е многу повеќе од стимулација на половите органи. Доколку во предиграта вклучите и друга ерогена зона, сексот ќе ви биде многу повозбудлив и позабавен.

Секс терапевтите велат дека повремените изненадувања во кревет го зголемуваат возбудувањето и прават оргазмите да бидат многу посилни.

Постојат многу чувствителни точки на телото на мажите, а папокот е една од нив. Тоа е дел од телото на кое не се посветува многу внимание, што е глема грешка.

Што треба да направите? Нежно поминете со вашите усни по стомакот на вашето момче, а потоа задржете се на папокот. Прво бакнувајте го, а потоа со врвот на јазикот правете кружни движења. Резултатите ќе бидат одлични.

Доколку и вие и вашиот партнер сте авантуристи тогаш можете да го премачкате неговиот папок со чоколадо или овошен јогурт кој нежно ќе го излижете. Истовремено допирајте го по интимната регија. Силниот оргазам е загарантиран.

Коронавирус