недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Љубов и секс

Мажите со помала “гордост“ ја избегнуваат оваа поза, но немаат поим колку грешат

Мажите со помала “гордост“ ја избегнуваат оваа поза, но немаат поим колку грешат

Можеби е вистинско време да ја пробате G-force позата во текот на која мажите ја преземаат целата контрола.

Да бидеме реални, кога сте во долга врска понекогаш рамномерните движења на партнерот во мисионерската поза едноставно не се доволни за да ве возбудат и да доживеете оргазам.

Па доколку сте се заситиле од таа поза, а не ви текнува на некој нов вид акробатска положба, можеби вистнско време е да ја пробате G-force позата во која партнерот ја презема целата контрола.

Зголемете го интензитетот

Позата е едноставна, но движењата на партнерот во неа “погодуваат“ точно таму кај што треба. Започнете така што ќе легнете на грб и ќе ги свиткате нозете во колената, а партнерот нека клекне пред вас. Потоа нека ги премести вашите стапала на страните на неговото торзо затоа што така ќе имате подобра положба кога тој ќе “влезе во вас“.

Иако за сексот во оваа поза потребно е да имате одредена сила, таа ви овозможува да се движите и со екстремитетите со пенетрација под разни агли или пак едноставно да лежите и да се препуштите на вашиот партнер и да уживате.

Уште една добра страна на таа поза е тоа што имате слободни раце само за вас, а тоа е идеално доколку во вашата игра сакате да додадете и вибратор за да го зголемите интензитетот на вашето задоволство.

Треба да споменеме дека оваа поза е одлична за мажите со помал пенис.

 

Локални избори 2021