четврток, 22. август 2019. Вести денес: 100
home Љубов и секс

Мажите открија: Вака изгледа жената од соништата

Мажите открија: Вака изгледа жената од соништата

Еден сајт за запознавање спроведе анкета меѓу мажите и одлучи да открие како изгледа жената од сништата на секој маж. Анкетата опфатила 100.000 мажи кои го дадоа конечниот одговор.

Вака изгледа совршена жена:

– Има руса коса,
– сини очи,
– витко тело,
– не пуши,
– сака да пие во друштво,
– има диплома.

Сепак, овие се карактеристики се поврзани со физичкиот изглед и немаат многу врска со личноста, така што оваа „идеална” жена се смета за нецелосна.