сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Љубов и секс

Колку пати во текот на денот жените помислуваат на секс?

Колку пати во текот на денот жените помислуваат на секс?

Иако за мажите се зборува дека мислат само на секс, досегашните истражувања покажуваат нешто друго.

Жените ретко ги признаваат нивните сексуални фантазии, повеќето од нив ќе кажат дека воопшто не ни размислуваат за секс. А, тоа е една голема лага.

Ново истражување открива дека на жените им се мотаат вакви мисли многу почесто отколку што се мисли. Поточно, во просек жените на ден помислуваат 18 пати на секс.

Истражувањето покажало дека 59 проценти од жените редовно фантазираат за секс со бившиот партнер, додека кај мажите таа бројка е 49 проценти.

Коронавирус