понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 33
home Љубов и секс

Која е женската лага за време на сексот која ги шокира мажите?

Која е женската лага за време на сексот која ги шокира мажите?

Според истражувањето спроведено врз 2.300 испитаници, дури 67 отсто од жените барем еднаш во животот глумат оргазам.

Но, тоа за мажите не е ништо ново. Она што ги изненадува е причината поради која жените се решаваат на лажен оргазам.

Дури 50 отсто од жените признале дека глумат оргазам за сексот што побрзо да заврши. Интересно е што дури 28 отсто од жените глумат дека се завршило прекрасно за да не го повредат својот партнер, а 32 отсто жени откриле дека не можат да доживеат оргазам поради својата несигурност и окупираност со изгледот.