петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Љубов и секс

Кој раскинува почесто – мажите или жените?

Кој раскинува почесто – мажите или жените?
Couple sitting on sofa apart and being angry after quarrel.

Неодамнешните податоци покажуваат дека љубовните врски се полни со интересни факти.

Начинот на којшто се вљубуваме е чуден, ни се случуваат многу промени во тие моменти, се буди хемија и ни се случува нешто ново во животот.

Неодамнешните податоци укажуваат на многу работи кои се сменети од порано во однос на машко-женските односи.

– Истражувањето кое вклучи околу 1.000 мажи и жени, откри дека дури 95 проценти од мажите сакаат жената да го направи првиот чекор.

– Шест проценти од жените сметаат дека никогаш не ги забораваме долгите врски

– Околу 89 проценти од помладите мажи сакаат да излегуваат со постари жени бидејќи сметаат дека се поискусни во сексот

– Жените раскинуваат почесто од мажите

– Истражувањата покажуваат дека мажите стануваат поглупави кога ќе забележат атрактивна жена

– Жените во просек ги привлекуваат мажи кои се шест години постари од нив

– 39 отсто од жените би се откажале од секс отколку од омилената храна

– Кога станува збор за запознавање партнер онлајн, жените се плашат дека ќе запознаат сериски убиец

– Дури 64% од испитаниците одговориле дека го промениле изгледот по раскинувањето.

 

извор: kajgana.com

Коронавирус