сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 32
home Љубов и секс

Кој е најсексапилниот дел на женското тело?

Кој е најсексапилниот дел на женското тело?

Во една онлајн анкетa мажите ги открија седумте најсекспаилни делови на женското тело. Дали се сложувате?

Резултатите сигурно ќе ве изненадат, особено деловите од телото што се најдоа на првото место, за кои ретко кој претпоставил дека најмногу го привлекуваат машкиот пол:

Стопала

Стопалата најчесто не се првото нешто што ви паѓа на ум кога ќе помислите на сексапил, но на голем број мажи токму овој дел од женското тело им е најпривлечен. Особено ако ноктите се налакирани во некоја секси нијанса и ако стопалата не се преголеми. Така барем велат тие.

Грб

Секси, извитканиот грб што се наѕира под фустанот со длабок прорез ги полудува мажите.

Коса

Косата по дефиниција е синоним за убавина. Но секој маж преферира различна боја – некои сакаат русокоси, некои бринети, додека некои се определуваат за огнена боја на косата. Пократката, долгата, рамната коса или кадриците, овој дел од женското тело секогаш ги води мажите до лудило.

Насмевка

Голем број мажи признаваат дека неможат да одолеат на жени со убава насмевка. Тоа според нив всушност е најсилното женско оружје.

Усни

Колку се поисполнети, толку подобро. Усните секогаш се меѓу најсексапилните делови на женското тело, но внимавајте – мажите не сакаат премногу темни, или премногу светли нијанси на кармин.

Гради и задник

Ова се двата најочигледни избори на машкиот пол. Речиси и да нема маж во светот што не сака длабоко женско деколте и затегнат задник.

Очи

Ова беше големо изненадување, со оглед на тоа што очигледен избор беа градите или задникот. Сепак мажите како најсексапилен дел од женското тело ги избрале очите, затоа што без разлика на тоа каков е нивниот вкус кога станува збор за гради, коса, нозе или задник, еден женски поглед е тоа што ги соборува од нозе.

Коронавирус