понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Љубов и секс

Кои од земјите кои се натпреваруваат на СП имаат најголеми, а кои најмали пениси?

Кои од земјите кои се натпреваруваат на СП имаат најголеми, а кои најмали пениси?

Според истражувањата на магазинот „ForHims“ од 32. нации кои се натпреваруваат на Светското првенство во Русија најнадарени се Колумбијците.

Дека големината нема многу врска со фудбалската умешност покажува фактот што момците од Панама се наоѓаат на високото трето место со просек од 16,27 сантиметри.

Србите имаат просек од 14,86, а најнадарени во Европа, според ова истражување се Исланѓаните со 16,51 сантиметри.

На дното на оваа листа се наоѓаат момците од Јапонија.

 

Коронавирус