четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 72
home Љубов и секс

Кога температурите ќе се зголемат, овие 8 начини ќе ви ги олеснат игрите во кревет

Кога температурите ќе се зголемат, овие 8 начини ќе ви ги олеснат игрите во кревет

И покрај желбата, сексот по жештините понекогаш не е многу привлечен. Заради прилепеноста, двајцата премногу се потите, но постојат начини да го надминете тој проблем

Ставете ја постелнината во замрзнувач

За да се излади малку, ставете ги чаршафите во замрзнувач само 15 минути. Ова ќе ве освежи и ќе ја заборавите топлината.

Пробајте го подот

Заборавете на креветот за момент и преместете се на подот од кујната или кој било под со плочки или мермер – претежно студена површина. За да избегнете непријатност, користете перници или душеци за седење.

Под туш

Совршено место за секси игри на топло! Поместете ги операциите во бањата и уживајте под млака вода. Не претерувајте со студената затоа што нема да уживате.

Кучешка поза

Едноставно – во оваа поза има најмалку допирање на телото, а со тоа и потење.

Секс на нозе

Имајте секс додека стоите, уште подобро ако рацете се наоѓаат на ладен ѕид. Оваа поза гарантира минимален контакт на тело со тело и ви овозможува поголем простор за дишење отколку вашата вообичаена мисионерска поза.

Користете вентилатор

Можеби за некои е очигледно, но еден вентилатор може да ви биде вистински пријател за време на летен секс. Запалете го во близина на акцијата, но не насочувајте го директно кон себе, бидејќи по неколку минути веќе нема да ви биде пријатно. Отворете ги сите прозорци и уживајте во свежиот ветер.

Експериментирајте со мраз

Држете ја коцката во уста додека се бакнувате или преминувате преку почувствителните области на вашиот партнер. Коцката мраз на задниот дел од коленото за време на топлината е неверојатно удобна и стимулирачка.

Пред секс, почастете се со ладен туш или бања во млака вода

Направете млака бања и потопете се заедно, започнувајќи ја предиграта додека сте во када. Или скокнете под туш… До моментот кога ќе стигнете во спалната соба, ќе бидете возбудени, но не и испотени.

Коронавирус