среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 112
home Љубов и секс

Како немањето секс во врската се одразува на расправиите меѓу партнерите?

Како немањето секс во врската се одразува на расправиите меѓу партнерите?

Иако не ни изгледа така, или не сакаме да си признаеме, повеќето расправии во врската водат корен од фактот дека двајцата партнери немаат секс, или барем не онолку колку што секој од нив посакува.

Што е уште почудно, луѓето побрзо би се расправале за сѐ и сешто, ќе си префрлаат и ќе бидат саркастични и огорчени, само да не ја отворат темата за сексот. А тие расправии само ја намалуваат шансата дека ќе имаат секс наскоро, па влегуваат во магепсан круг.

Оваа тема детално ја обработува тимот на The School of Life во ова видео.

Коронавирус