сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Љубов и секс

Како мажите и жените сигнализираат дека сакаат да водат љубов?

Како мажите и жените сигнализираат дека сакаат да водат љубов?

Како му сигнализирате на партнерот дека сте расположени за секс? Дали сте директни или посуптилни? Секој има свој начин, а едно истражување даде интересни одговори на ова прашање.

Онлајн страницата за состаноци IllicitEncounters.com праша 2.000 корисници како ја започнуваат сексуалната игра и направи листа со најчестите одговори. Треба да се има на ум дека анкетата е лимитирана и прашањата се одговорени од членови на сајтот кој спојува луѓе, па нивните ставови не мора да бидат репрезентативни.

Главниот клуч се крие во комуникацијата, па општиот совет е да го прашате партнерот како тој би сакал да иницира и како вие би сакале.

Ова се дел од одговорите на жените:

– долги бакнежи и насмевки

– носат провокативна долна облека

– му праќаат секси фотографија на партнерот

– прашуваат директно

– го допираат партнерот на интимно место

– се соблекуваат пред партнерот

– легнуваат голи во кревет

Како мажите даваат до знаење дека се расположени за секс:

– ја галат партнерката во кревет

– испраќаат секси порака во текот на денот

– прашуваат дали е расположена за брза акција

– долго ја бакнуваат

– се соблекуваат голи пред партнерката

– ќе ја плеснат насмеани по задникот

– појадок во кревет.

Коронавирус