четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 92
home Љубов и секс

Како да ја разбиете монотонијата во врската?

Како да ја разбиете монотонијата во врската?

Потребно е само малку труд за да внесете свежина во љубовната врска.

Еве неколку совети како да ја разгорите страста во љубовниот живот.

  1. Изненадете го под тушот за вистинско уживање.
  2. Игнорирајте ги неговите пораки некое време за да ви посветува повеќе внимание.
  3. Не изгубегнувајте секс за време на менструација. Во тој период желбата за секс е најголема.
  4. Кажете му дека е секси и дека изгледа одлично.
  5. Смејте се на шегите кои ви ги кажува.
  6. Кога се враќате од работа, купете му го омилениот пијалок и поминете заедничка вечер пред телевизија.
  7. Заспијте до него после сексот, не брзајте со облекувањето.
  8. Не изнесувајте ги вашите проблеми во јавноста, решете ги зад затворени врати.
  9. Изненадете го со секси долна облека без да има посебна причина.

 

Локални избори 2021