сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 23
home Љубов и секс

Истражување: Еве што најчесто жените гледаат на сајтовите за возрасни

Истражување: Еве што најчесто жените гледаат на сајтовите за возрасни

Популарниот сајт за возрасни „Pornhub“ направил истражување и открил кои порно филмови жените сакаат да ги гледаат.

Жените обично се многу молчеливи и плашливи кога станува збор за сајтови за возрасни и ретко која жена признава дека посетува ваков тип на интернет сајтови. Сепак, истражувањата ја покажуваат вистината и укажуваат на милионски број на жени кои секојдневно посетуваат сајтови со порно содржини.

Популарниот сајт за возрасни „Pornhub“, одлучил да направи истражување и да види што гледаат жените на овој сајт и кои категории им се најпривлечни на припадничките на понежниот пол.

Најпребаруваната категорија од страна на жените била „Лезбејки“ која убедливо се наоѓа на првото место.

Категоријата „Јапонци и Јапонки“ и „Хентаи“ се нашле на второ и трето место, додека на четвро и пето место се нашле категориите „Тројка“ и „Фетиш“.

„Pornhub“ во 2018-та година го посетиле преку 33.5 милијарди луѓе, од кои една третина се жени, што само покажува дека тие и тоа како сакаат слободното време да го поминуваат на овие сајтови.

Коронавирус