сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 26
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Љубов и секс

Искрени илустрации за тоа каков е животот во двојка

Искрени илустрации за тоа каков е животот во двојка

Сите сакаме да го најдеме идеалниот партнер за нас и да уживаме во сите убавини што ги носи љубовта.

Но, некои од нас не се подготвени и за „страшните“ моменти што ги носи љубовта: обврските, ранливоста, промените.

Токму овие работи се она што ја прави врската вистинска, а љубовта посилна.

Токму тоа го покажуваат овие искрени илустрации за животот во двојка на илустраторката Филипа Рајс.

Парламентарни избори 2020