вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 13
home Љубов и секс

Интересно истражување: Голем дел од мажите копнеат за секс на ова необично место

Интересно истражување: Голем дел од мажите копнеат за секс на ова необично место

Изгледа дека креветот не им е доволен на мажите кога станува збор за водење љубов. Барем тоа го покажало едно ново истражување кое стигнало до интересни и малку неочекувани резултати. Ве заинтересиравме?

Според истражувањето, дури 62% од мажите кои учествува во него се согласиле дека ништо не може да го надмине сексот под тушот. Оние кои веќе го пробале тврдат дека тоа место е создадено за страст и уживање, па така дури 81% од нив би сакале повторно да го доживеат.

Поголемиот дел од испитаниците, односно 56% од нив се согласиле и дека идеалното годишно време за сексуални активности под тушот е за време на летото, но се споменавме дека тие не би ја одбиле оваа понуда ниту за време на другите сезони…

Иако сексот под тушот е страстен и голема желба на мажите, сепак ако се решите да го пробате треба да внимавате затоа што може да биде и многу опасен. Можеби не звучи толку секси – но безбедноста треба да ви биде на прво место за да можете подолго да уживате.

извор: kafepauza.mk

Коронавирус